ארקליות

ארקלית היא מוצר דמוי ארגז שימושי ביותר בתעשיית האלקטרוניקה וניתן להיתקל בה במגוון של מעבדות אלקטרוניקה, מרכזי מחקר ופיתוח, מרכזים לוגיסטיים ומפעלי ייצור. בין אם מדובר בארקליות אנטי-סטטיות או בארקליות פלסטיות רגילות, מדובר בפתרון אחסון יעיל ביותר שלא בכדי מצוי בתפוצה נרחבת.

ארקלית אנטי-סטטית

חשמל סטטי הוא תופעה פיזיקלית במסגרתה חומר שהצטבר עליו מטען אלקטרו-סטטי בא במגע עם חומר אחר והפרש המתחים מביא לפריקה חשמלית. בעוד בני אדם מרגישים בניצוץ החשמלי החל מעוצמה של 3500 וולט, מכשור אלקטרוני שהוא רגיש יותר (ESDS – Electro Static Discharge Sensitive) עלול להינזק קשות כתוצאה מהפריקה החשמלית, במיוחד בכל הנוגע לשבבים ומעגלים אלקטרוניים העלולים להישרף. בתנאים מסוימים, הפריקה עלולה להוביל להתלקחות שעשויה להביא לפגיעה כלכלית בעקבות אובדן תוצרים בכמויות מסחריות וגרימת נזק למכונות יקרות ערך ואף לסכן חיי אדם.

ארקליות אנטי סטטיות

על מנת למנוע אפשרות זו, יש למגן כל משטח הבא במגע עם הרכיבים הרגישים, החל בביגוד של העובדים, עבור במברשות הניקוי וכלה ברהיטים שברחבי המעבדה. חובה זו אינה פוסחת על מכלי האחסון המשמשים בתעשיית האלקטרוניקה. ארקלית אנטי-סטטית היא מתקן אחסון שמספק הגנה מפני פריקה אלקטרו-סטטית של רכיבים אלקטרוניים, באמצעות ציפוי יוני המשמש מוליך חשמלי שמנטרל את המטען החשמלי המצטבר. מנגנון הגנה זה מסוגל להגן מפני מתחים עד עוצמה של 6000 וולט ולפזר מטענים במהירות רבה ובתוך פחות מעשירית השנייה.

ארקלית פלסטית

ארקלית פלסטיק יכולה לשמש בתעשיית האלקטרוניקה גם כמיכל אחסון. היא שימושית ביותר ככלי לאחסון פרקטי ומתאימה במיוחד לריכוז של חלקים קטנים כדי שלא יאבדו, תוך הענקת גישה נוחה. הדפנות שלה עבות יחסית לקופסאות פלסטיק רגילות והן מספקות יציבות רבה, כך שהארקלית לא תתהפך בעקבות היתקלות או תנודה, וגם חוזק מכני, שמספק שמירה על הרכיבים שבתוכה במקרה של ספיגת פגיעה או מכה. הדפנות האטומות מונעות חדירת נוזלים שעלולים להזיק לתכולה הרגישה.

ארקלית אנטי סטטית

הארקליות מגיעות בצבעים שונים, שמסייעים להתמצאות בקלות, לאיתור רכיבים מסוגים שונים בפשטות, מבלי להסתבך עם סימונים ורישומים, ואף להבחנה בין המוצר האנטי-סטטי שמיועד לרכיבים רגישים ובין המוצר הפלסטי שמתאים לכל סוג של פריט. הן באות בגדלים שונים ובצורות שונות כדי להתאים לצרכים בדיוק המרבי. את הארקליות אפשר לסדר לאורכם של מדפי אחסון ודגמים ספציפיים ניתנים גם לערימה זה על גבי זה.

ארקלית נטולת מכסה מאפשרת להסתכל מלמעלה על התכולה ואף לשלוף פריטים ולהחזיר אותם למקומם ללא קושי. היא גם מקלה על ביצוע מעקב אחרי כמויות וחוסרים. מובן שאם תרצו בכך, תוכלו לבחור בארקלית עם מכסה ייעודי. ארקליות מסוימות כוללות חלוקה פנימית בעזרת מחיצות למטרת אופטימיזציה מושלמת עבורכם. חשוב לדעת כי דגמים שונים מתאימים לאחסון בטמפרטורות שונות ומסוגלים להכיל עומסים שונים.