עגלות מעבדה

קטלוג עגלות באתר >

אחד מפריטי הריהוט הבסיסיים ביותר במכלול סוגי המעבדות הוא העגלה. הרהיט הנייד הזה נדרש להתנהלות שוטפת במגוון ענפי ייצור ומתקנים תעשייתיים, לרבות מפעלי הרכבה, פסי ייצור, חברות פארמה, מכוני מחקר כימי או ביולוגי, מעבדות רפואיות, תעשיית אלקטרוניקה, מעבדות תיקונים ועוד. במעבדות שונות העגלות משמשות לשינוע של מכשור אלקטרוני, חומרים כימיים, צלחות פטרי לגידול תאים או חיידקים, רכיבים אלקטרוניים מסוגים שונים, ציוד טכני, חומרי גלם, תוצרים מוגמרים וחפצים שימושיים אחרים. כדי לייעל את התהליכים המתבצעים במעבדה ולהבטיח איכות גבוהה ונוחות מרבית, יש להקדיש תשומת לב למפרט הטכני של העגלה.

עגלות למעבדות

תכונות מפתח של עגלת המעבדה

השימוש בעגלות מאפשר ניצול מיטבי של מרחב המעבדה, בהשוואה להתבססות על ארונות נייחים גדולים. הוא מספק יכולת מודולציה של סביבת העבודה בדמות הזזה ממקום למקום. העדפת ניוד על גבי גלגלים במקום נשיאה בידיים מקלה על העובדים ומפחיתה את הסיכון לתאונות הנובעות מנשיאה ביד.

כאשר ניגשים לבחור עגלת מעבדה לכל מתקן תעשייתי, חשוב לקחת בחשבון כמה וכמה פרמטרים: יציבות העגלה, הנדרשת כדי למנוע סיכון לפגיעה מכנית במכשירים או בתוצרים יקרי ערך או סיכון בריאותי לעובדי המעבדה בעקבות הישפכות של חומרים כימיים מזיקים. יכולת הנשיאה שלה – הנמדדת בקילוגרמים, הנחוצה כדי להסיר עומס מכתפיהם של העובדים באמצעות שינוע נוח של ציוד או מכשור רב משקל במאמץ מינימלי. עמידות לאורך זמן, כולל חסינות מפני חלודה וקורוזיה ואף שרידות בטמפרטורות המאפיינות את התהליכים המתבצעים במעבדה.

יש לשים לב להיבטים ארגונומיים לרווחת עובדי הייצור או המחקר והפיתוח (R&D), כך שגובה הדפים ומבנה הידיות יותאמו לגופם ולא יגררו צורך בהתכופפות מתמדת המעמיסה על הגב או באחיזה מסורבלת ולא נוחה. עגלה מוצלחת תציע קלות ניקוי לצורך הסרת כתמים, אבק או פסולת תעשייתית, יכולת תמרון נוחה ובמינימום מאמץ וכן רב תכליתיות לשירות מטרות שונות.

עגלת פלסטיק עם ארון

פרסונליזציה של עגלת המעבדה

עגלות שונות כוללות מפרטים טכניים מובחנים המאפשרים התאמה מקסימלית של העגלה הנבחרת לטובת המעבדה הספציפית: כושר נשיאה משתנה, טווח כוונון להתאמת הגובה, מנעד לקוטר הגלגלים ולעתים אף אפשרות נעילה. מבנה העגלה יכול לכלול מספר משתנה של מדפים וגם הבניית ארון או מגירה נפתחת. עגלות מסוימות מעוצבות ככלוב שמדפיו מוקפים רשת מתכת כדי למנוע נפילת פריטים, אחרות נעזרות במעקה לכל מדף כדי לשמור על החפצים במקומם ואחדות כוללות מגשים זה מעל זה לסידור רכיבים אלקטרוניים או עגלות לגלילי SMT הנחוצים להלחמה משטחית.

קטלוג עגלות באתר >

העגלות עשויות להיות מורכבות מחומרי גלם שונים, כדוגמת הנירוסטה הפופולרית, הפלסטיק, הכרום או הניקל, בהתאם לצרכי המעבדה. עבור חדרים נקיים תיתכן עדיפות למדפי פלסטיק המעוצבים כמשטחים חלקים, עבור מניעת הצטברות של אבק שעשוי להשתחל למעגלים אלקטרוניים ולהשבית אותם. במעבדות אלקטרוניקה ישנה חשיבות לעגלות עם תכונות אנטי-סטטיות, למניעת גרימת נזק לרכיבים רגישים בעקבות אירועי פריקה אלקטרו-סטטית.