שטיחים דביקים

להזמנת שטיחים דביקים באתר >

שטיחים דביקים ממלאים תפקיד חשוב עבור חדרים נקיים. הם מספקים מערכת בקרה נוספת על החלקיקים המזהמים עבור חללים שמצריכים סביבה נטולת לכלוך. שטיח דביק מצמצם את ההשקעה בתחזוקה וניקיון ותורם לחסכון כספי. השימוש המרכזי בשטיחים דביקים נעשה הן בחללים תעשייתיים העוסקים בייצור ועיבוד מזון, הן באתרי בנייה והן בבתי חולים, בתי מרקחת, מעבדות בתחום הביוטכנולוגיה ומחקר רפואי ולמעשה בכל מקום בו יש צורך לצמצם עד מינימום הצטברות של חלקיקי אבק, לכלוך או חיידקים. 

שטיחים דביקים ניתנים להתאמה ספציפית בהתאם לצורך, על פי גדלים וצבעים. בנוסף, על מנת לאפשר הזזה של השטיח ממקום למקום בקלות ובמהירות, ניתן לשלב אותו עם בסיס קשיח רב שימושי מונע החלקה. בנוסף, לבסיס הקשיח יש תפקיד חשוב נוסף – הוא מונע הצטברות של שאריות הדבק על הרצפה.

שימושים בשטיח דביק

הנחת שטיח דביק בכניסה לחדר נקי מונעת חדירה של חלקיקים מזהמים שמצטברים על סוליות הנעליים של העובדים ועל הגלגלים של מתקנים ניידים שמובילים אל החדר ציוד וחומרי מעבדה. כמו כן, השטיח הדביק מגן על הציוד והחומרים הרגישים שנמצאים בתוך חלל המעבדה מפני החלקיקים ושומר על הסביבה הסטרילית. השטיח עשוי מחומר אנטי בקטריאלי ועל כך הוא מונע צמיחה והתפתחות של חיידקים. 

שטיחים דביקים נמצאים בשימוש לצורך שיפוצים והרחבות מבנים, וזאת מכיוון שהם לוכדים את הלכלוך, חלקיקיה אבק והפסולת שנוצרים במהלך עבודות בנייה. על כך, על ידי שימוש בשטיחים דביקים בתעשיית הבנייה והשיפוצים, ניתן לחסוך זמן וכסף על עבודת הניקיון.

שטיחים דביקים אינם משמשים רק למטרות תעשייתיות. למעשה, אפשר ואף מומלץ להשתמש בהם גם בתוך המשרדים או אפילו דירות ובתים פרטיים, משתי סיבות: ראשית כל, הם יעזרו לשמור על ריצוף נקי וכך יעזרו לחסוך על הוצאות הניקיון. בנוסף, הם ישמרו על ריהוט עץ שרגיש ללחות, אבק ונזקי זיהום אחרים ויאריכו את חייו.

שטיחים דביקים לחדרים נקיים

טיפים להתקנת שטיחים דביקים

לפני ההנחה של השטיח, יש להכין את האזור על הרצפה. השטח צריך להיות יבש, קשה, חלק ונקי. חשוב לוודא כי האזור נקי לחלוטין מכל החלקיקים המזהמים. על כך, יש לנקות את הרצפה עם אלכוהול 70% ומטלית סטרילית כדי להסיר כל שאריות של לכלוך, דבק או אבק. כמו כן, יש לוודא כי השטיח נמצא בטמפרטורת חדר, מכיוון שקור עלול לפגוע בתהליך ההדבקה.

השטח הטוב ביותר להנחת השטיח הדביק הינו זה שנמצא ישר בכניסה אל החלל. את השטיח שיש להניח בזווית של 90 מעלות אל דלת הכניסה. המיקום הזה יאפשר לאדם הנכנס אל החדר לעשות שלושה צעדים על השטיח כדי להסיר באופן אופטימאלי כל לכוך שהצטבר על נעליו. יש לוודא כי העגלות והמתקנים הניידים על הגלגלים שנכנסים אל החלל אינם גורמים לשטיח לזוז או להתנתק ממקומו. כמו כן, חשוב לבדוק גם שהפתיחה או הסגירה של הדלת אינן גורמות לתזוזה של השטיח.

לאחר מכן, יש לקלף 2-3 אינץ' מהקצה של השכבה התחתונה שדבוקה אל השטיח. הדביקו את הקצה אל הרצפה, תוך כדי הימנעות מהיווצרות בועות האוויר. כאשר הקצה מודבק באופן מדויק, חלק ושטוח, יש להמשיך בהדבקה של שאר השטיח, תוך כדי עמידה על השטיח ליצירת הלחץ על המפלס. לאחר ההדבקה, יש לוודא שוב כי המשטח המודבק הינו חלק ושטוח לחלוטין, ללא בועות אוויר. לאחר מכן, ניתן להסיר את השכבת ההגנה העליונה שדבוקה על השטיח.